fbpx

Dzień Chrztu Świętego to bardzo ważna uroczystość dla całej Rodziny. Zgodnie z nim ochrzczone dziecko zostaje wprowadzone do społeczności Kościoła.

Dawid chyba wyczuwał, że tego dnia wydarzy się coś bardzo ważnego dla niego oraz jego Rodziny. W trakcie przygotowań do swojego pierwszego sakramentu był dość niespokojny i przejęty pojawiającymi się w jego domu gośćmi. Ukojenie znajdował jedynie w kochających ramionach swojej Mamy. Czuł, że to jego ważny dzień, więc pomimo wstępnego wycofania, pozwolił mi na kilka rozkosznych ujęć w trakcie ubierania. Jak na prawdziwego małego gentlemana przystało, dumnie prezentował się z założoną pod szyję, muchą.

W trakcie jazdy do Kościoła (Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie) Dawid zapadł w głęboki sen. Spokojnie przespał większą część mszy, budząc się jedynie na polanie główki wodą. Był bardzo dzielny. Ze spokojem przyjął strumień zimnej wody. Nawet nie myślał o łzach niezadowolenia!

Ta podniosła chwila rozbudziła mojego małego modela na dobre. Dawid do końca mszy obsypywał wszystkich ciepłym uśmiechem. Radośnie tulił się do swoich Rodziców. Niezwykle pomocna, w utrzymywaniu Dawida w dobrym humorze, była jego starsza Siostrzyczka. Przytuleniom i buziakom nie było końca. Dzięki małej pomocnicy, mogłam zrobić kilka rozczulających ujęć!

Nasze trzygodzinne spotkanie zakończyliśmy rodzinnymi ujęciami po mszy świętej, w pięknej scenerii dywanu z jesiennych liści. Bardzo się cieszę, że poznałam Dawida i jego wspaniałą Rodzinę.

Fotorodzinka.pl na Facebooku