fbpx

Zdałam sobie sprawę, że mało wpisów poświęcam samej ceremonii kościelnej z chrztu świętego. Zapewne dlatego, że najmniej mam takich zleceń, ale i one się zdarzają. W mojej ofercie znajdziecie odpowiedni pakiet – kościół.

Sama uroczystość w świątyni jest najważniejszym etapem chrztu św. Jest ona bardzo wyniosła i poświęcam jej wiele uwagi. Najczęściej fotografuję w Żyrardowie i najbliższych okolicach do 20 km., jednak zdarzają się również dalsze zlecenia jak np. Warszawa. Zainteresowanymi są stali klienci, u których razem z mężem fotografowaliśmy najważniejszy dzień w ich życiu – ślub, oraz nowi klienci, którzy trafiają do mnie z polecenia lub z internetu.

Jestem z Wami już od samego początku po przyjeździe do kościoła, poprzez spotkanie z księdzem w zakrystii, gdzie również osobiście rozmawiam z duchownym i opowiadam mu o swojej pracy, aby następnie udać się do świątyni, gdzie cały czas będę blisko Was. Łapię momenty, chwile, całusy, przytulanie, portrety, detale. Odbyłam kurs liturgiczny, dlatego możecie być spokojni – wiem jak zachowywać się podczas uroczystości, kiedy fotografować, a kiedy wręcz nie wypada. Pracuję na aparacie z jasnymi obiektywami, nie używam lampy błyskowej, a w kościele dźwięk migawki jest wyłączony, przez co nie rozpraszam duchownych i uczestników mszy św. Staram się uwiecznić najważniejsze etapy chrztu św. takie jak: przywitanie w świątyni i błogosławieństwo poprzez znak krzyża na czole dziecka, polanie główki wodą święconą, namaszczenie krzyżmem, nałożenie białej szatki przez matkę chrzestną, zapalenie świecy przez ojca chrzestnego. Reportaż kończymy na ujęciach rodzinnych przed ołtarzem lub przed kościołem, o ile warunki na to pozwolą.

Chrzest święty jest pierwszym ważnym sakramentem, w którym bierze udział Wasze dziecko, dlatego uważam, że zasługuje na wyjątkową oprawę fotograficzną wykonaną przez profesjonalnego fotografa.

Zapraszam do kontaktu.